Willa Piękny Widok

O NAS

Witamy w Willi Piękny Widok, kameralnym, butikowym hotelu o bogatej historii, stworzonym z myślą o osobach poszukujących komfortowego wypoczynku w przyjaznej i spokojnej atmosferze. W ofercie Willi Piękny Widok znajdą Państwo m.in. pokoje gościnne, restaurację, a także obsługę i organizację szkoleń, konferencji, wesel i różnego rodzaju imprez okolicznościowych. Ponadto otoczenie budynku, na które składa się malowniczy park ze starodrzewiem oraz sad, stanowi doskonałą lokalizację dla wszelkich wydarzeń plenerowych. Dzięki dogodnej lokalizacji Willa Piękny Widok stanowi idealne miejsce zarówno dla osób poszukujących odpoczynku od miejskiego zgiełku, jak i tych, którym zależy na szybkim dostaniu się do centrum Elbląga.
W obiekcie znajduje się 7 komfortowo wyposażonych pokoi, z których każdy wyróżnia się unikalnym wystrojem. Niepowtarzalny klimat hotelu tworzą wnętrza zaaranżowane z troską o najdrobniejsze szczegóły oraz starannie zachowany charakter dawnej XIX-wiecznej architektury. Na uwagę zasługują również bar znajdujący się na niższej kondygnacji budynku oraz przepiękna hotelowa restauracja z tarasem wychodzącym wprost na park. Ponadto do dyspozycji gości oddajemy bogato wyposażoną bibliotekę oraz wypożyczalnię rowerów.

HISTORIA

Historia Willi „Piękny Widok” (Villa Bellevue) sięga drugiej połowy XIX wieku. Data jej budowy nie jest dokładnie znana, jednak pierwsza wzmianka na jej temat pojawiła się w elbląskich księgach adresowych w 1887 r. Budynek swoją nazwę zawdzięcza przepięknej lokalizacji – znajduje się bowiem na sporym wzniesieniu, skąd niegdyś rozciągał się wspaniały widok na Żuławy, jezioro Druzno i okolice. W latach 1887 – 1926 roku w willi znajdowała się restauracja, która przez ten okres kilkukrotnie zmieniała swoich właścicieli. Z informacji podawanych przez dawną prasę elbląską wynika jednak, że już z chwilą oficjalnego otwarcia cieszyła się ona niesłabnącym powodzeniem u mieszkańców Elbląga i okolic. Odbywały się tu liczne wydarzenia kulturalne, koncerty i biesiady. W 1927 roku willa przeszła w ręce wysokiego urzędnika kameralnego i późniejszego rentiera, Rudolfa Grommelta, zmieniając się tym samym w dom mieszkalny dla kilku rodzin.
Zarówno Villa Bellevue, jak i przepiękny drzewostan okalający budynek szczęśliwie przetrwały II wojnę światową. W latach powojennych willa pełniła różne funkcje. Znajdowały się tu m.in. siedziby elbląskich harcerzy czy władz Ludowych Zespołów Sportowych, a także Pogotowie Opiekuńcze. Niestety, od 2009 roku budynek pozostawał bez właściciela, przez co powoli tracił swój dawny urok. W 2011 roku nieruchomość została zakupiona od miasta w drodze przetargu, a jej nowi właściciele sukcesywnie zaczęli przywracać jej dawny blask, odbudowując zniszczenia spowodowane upływem czasu.
We wrześniu 2018 roku, po gruntownej rewitalizacji pod opieką konserwatora zabytków, prace zostały zakończone, a nowo powstała restauracja i hotel ponownie zostały otwarte dla gości.

Recepcja + 48 785 775 815
Restauracja + 48 785 775 825
Manager + 48 785 775 800

Adres:
Willa Piękny Widok
82-300 Elbląg
ul. Bema 53 (wjazd od ul. Piechoty)